Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА

Шельменко-денщик

Гр. Квітка-Основ’яненко

ШЕЛЬМЕНКО-ДЕНЩИК

Комедія на 2 дії

Режисер-постановник – нар. арт. України ЛІДІЯ КУШКОВА

Крізь усю творчість класика української літератури XIX ст. Григорія Квітки-Основ’яненка проходить просвітительська думка про те, що причиною суспільних вад є неуцтво, недостатність виховання. У художніх творах і публіцистичних статтях він послідовно проводив ідею про обдарованість простого народу, викривав обмеженість, самовдоволене невігластво, паразитизм, пошлість існування правлячих кіл. Не винятком стала і комедія «Шельменко-денщик» (1838; написана російською мовою, центральний персонаж Шельменко говорить по-українськи), що вважається найвищим досягненням Квітки в драматургії. Молодий капітан Скворцов, не без корисливих міркувань, має наміри
одружитися з Прісінькою, дочкою не будь-кого, а самого Кирила Петровича Шпака – поміщика села, де і розгортаються події. Звичайно, батьки відмовляють власнику всього-на-всього «мундьора та рейтузів», у якого вже встигла закохатися юна дівчина.

Після того, як Прісінька навідріз відмовила офіцеру утекти з
ним і побратися без батьківського благословення, на допомогу приходить простакуватий, зате кмітливий денщик капітана Шельменко, якому настільки остогидла багаторічна служба, що він готовий піти на будь-які хитрощі, аби догодити командиру і піти нарешті у відставку. Дата прем’єри — 7 вересня 2011 року.

Тривалість вистави 2 год. 30 хв.