Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА

Діоген

Комедія на 2 дії

Режисер – засл.діяч мистецтв України Сергій Чулков,
Асистент режисера – нар. арт. України Лідія Кушкова,
Сценограф і художник по костюмах – Дарія Біла

Тема античності безсмертна. Цей період в історії цивілізації постає перед людством велично, як сум за безповоротним минулим, і піднесено, як пам’ять про добу надзвичайно високої культури. Вистава переносить глядача до теплої Греції IV ст. до
нашої ери, у часи філософа Діогена, громадянина світу (як сам він себе називав), який практикував крайній аскетизм, не сприймав цивілізацію, державу, вважаючи ідеалом первісний устрій. Нехтував закони, соціальні знаки престижу, тому і не дивно, що став героєм численних анекдотів – історій про дивака, який намагався власним прикладом довести, що духовні цінності більш необхідні, ніж влада та багатство.

Учому сенс життя? Чи варто вірити у долю, чи ми самі можемо керувати своїм життям? Питання, які ставлять герої „цілком можливо комедії”, їх поведінка носять досить сучасний характер, інакше не з’явилася б на світ ця п’єса і театр не взявся би за її постановку.

Вероніка Голованьова (Мілена), н.а.У. Михайло Чернявський (Діоген), н.а.У. Лідія Кушкова (Дорида), з.а.У. Валентина Сушко (Памфіла)