Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА

«КОМА – ЦЕ ЩЕ НЕ КРАПКА…»

29 червня у театрі відбулася прем’єра драми «Війни нема…є» за творами ветерана АТО письменника Бориса Гуменюка.

23 травня до Дня героїв відбувся допрем’єрний показ цієї вистави, на якій був пристутній сам автор. Це не перша інсценізація його твору «Блокпост» в Україні. Борису Гуменюку наша постановка сподобалася найбільше.

День Героїв або Свято Героїв — щорічне неофіційне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — які у різні часи боролися за волю України.
Одним із таких героїв сьогодення є – режисер Олег Сенцов, учасник Євромайдану, лауреат Шевченківської премії, який із 2014 року знаходиться у Російській тюрмі. У 2015 році російський суд приговорив українця до 20 років позбавлення волі нібито за організацію теракту в Криму . 14 травня цього року режисер оголосив про початок безстрокового голодування, з вимогою звільнити всіх 64 українських політв’язнів , яких утримують і мордують на території Росії та в окупованому Криму.

Сьогоднішня прем’єра – акція в підтримку Олега Сенцова та усіх українських політв’язнів.

Також героєм є наш актор Ігор Кирильчатенко, учасник бойових дій в зоні АТО, виконавець головної ролі Солдата, автор ідеї поставити виставу «Війни нема…є» на сцені першого державного українського театру, який цього року святкує своє 100-річчя.
Назва вистави символічна, говорить сама за себе. За словами актора: «Колись у Радянському Союзі казали, що сексу начебто немає. Сьогодні в Україні начебто війни немає. Чи все ж таки є ? Назва АТО змінилася на ООС. Та чи вирішило це проблеми бійців, що зараз на передовій, тим паче проблеми ветеранів, які повернулися з війни?»

Здійснив інсценізацію , постановку та сценічне оформлення В’ячеслав ВОЛКОНСЬКИЙ.
У виставі задіяні актори: Василь КРАЧКОВСЬКИЙ, нар. арт. України, Неля НІКОЛАЄВА, засл. арт. України, Володимир НОСКО, Вероніка ГОЛОВАНЬОВА Тетяна ЛОЗА, Людмила КУСАКІНА, Наталя ГАВРИКОВА, Володимир Кравченко Денис ЖУКОВ.

Керівник ЛДЧ
Віктор Шевченко