Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА

Захід до Дня перепоховання Т.Шевченка

22 травня 2020 року минає 159 років з дня перепоховання Т.Шевченка на Чернечій Горі у Каневі. Тридиційно наш театр вшанував пам’ять Великого Кобзаря біля пам’ятника на вул. Воскресенській. Завліт Віктор Шевченко озвучив коротку історію перепоховання. 

Народний артист України Михайло Чернявський емоційно пронизливо прочитав поезію Тараса Шевченка.

відео І.Гетіка

Колектив театру на чолі з директором Оксаною Іванівною Петровською на 4 голоси проспівав «Заповіт» та поклав квіти. Диригент — Олена Завгородня.

1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. Після того, як п’ятдесят вісім днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу в квітні того ж року, було перевезено в Україну й перепоховано на Чернечій горі біля Канева. Труну спочатку привезли до Києва, де з небіжчиком могли попрощатися усі охочі. З Києва 20 травня 1861 року останки Кобзаря на пароплаві «Кременчук» перевезли до Канева. 22 травня, після відслуженої в церкві панахиди, прах віднесли на Чернечу гору. Влітку 1884 року на Тарасовій горі збудували перший народний музей – «Тарасову світлицю», а на могилі встановили чавунний пам’ятник-хрест У серпні 1925 року було створено Канівський державний музей-заповідник «Могила Т. Г. Шевченка»; бронзовий монумент поетові споруджено у 1939 році.

Фото В.Шевченка