Історія театру (продовження)


перейти до ФОТОАРХІВУ>>

   Після проголошення незалежності України у 90-х роках репертуарі з’являються п'єси за творами  письменників, які за радянських часів були «persona non grata», наприклад драма „Маруся Чурай” за однойменним твором Ліни Костенко. Глядач знайомиться також з виставою про життя історика Дмитра Яворницького „Народжений під знаком Скорпіона” В.Савченка. Спектакль „Мазепа – гетьман України” за Б.Лепким (постановка головного режисера театру, засл. діяч мистецтв Укр. В.Божка) отримав міжнародну мистецьку премію ім. П.Орлика.
У 1993 році на приміщенні театру (з боку вулиці ім. Леніна) з'являються погруддя Г.Сковороди, І.Франка, Л.Українки, В.Винниченка та В.Стуса, створені скульптором К.Чеканьовим.  Декілька років поспіль актори театру отримували вищі нагороди на фестивалі Придніпров’я «Січеславана». Так, у 1998 році народний артист України Василь Чечот отримав ґран-прі «Січеславна» за роль Пузиря у комедії «Хазяїн» І.Карпенка-Карого, а у 2000-му році – народний артист України Михайло Чернявський за роль Миколи у спектаклі «Украдене щастя» І.Франка (режисер вистав – засл. діяч мистецтв України А.Канцедайло). У 2001 році володарем ґран-прі «Січеславна» стала народна артистка України Л.Кушкова за свою моновиставу «Кайдашиха» за повістю І.Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

У першу декаду нового століття   світ побачили такі спектаклі головного режисера Анатолія Канцедайла: "Автобус" О.Стратієва, «Стережися лева»
Я.Стельмаха "Новосельці" М.Кропивницького, «Історія Отелло»Л.Іцелєва, «Ромео і Жасмин» О.Гавроша та інші. Успіх у глядача мали роботи режисера Лідії
Кушкової: "Конкурс" О.Галіна, «Страсті за Торчаловим» М.Воронова, "Назар Стодоля" Т.Шевченка, "Лісова пісня" Л.Українки, "Запороги" В.Веретенникова, "Сільва" І.Кальмана,  та інші. Вистави «Назар Стодоля» і «Хазяїн» (реж.А.Канцедайло) у 2003 р. мав змогу побачити київський глядач у приміщенні театру ім. І. Франка, а вистава "Запороги", 2004р. була знята там  як телефільм.  Постановки цікавих вистав здійснювали також і запрошені режисери: Гр.Богомаз-Бабій, С.Чулков, Ю.Кочевенко та інші.

У 2004 році театру надано статус «академічний»
У 2005 році відбулась прем’єра оперети "Аршин мал алан" У. Гаджибекова реж.( Лідія Кушкова, диригент -з.д.м.У. Юрій Кутєпов, хореограф - В.Грекова), створена за сприянням Дніпропетровського відділення Ліги азербайджанців України. На спектаклі був присутній посол Азербайджанської республіки в Україні Талят Алієв. Вистава присвячена 120-й річниці з дня народження композитора Узеїра Гаджибекова.
 До 192-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка у 2006 році Лідія Кушкова здійснила постановку вистави-концерту «Бал», присвяченої життю і творчості геніального поета.
 Восени 2007 року шевченківці взяли участь у міжнародному театральному фестивалі «Кримський ковчег» з виставою «Джокер» Г.Запольської та у міжнародному фестивалі «Данапріс» (м. Запоріжжя) і отримали почесні відзнаки та дипломи.
    Fasad.jpg     
Cьогодні театр очолює народний артист України, кандидат мистецтвознавства Валерій Ковтуненко (директор-художній керівник театру), нагороджений орденом «За заслуги ІІІ ступеня у 2009 році. Головний режисер – заслужений діяч мистецтв України Анатолій Канцедайло, режисер-постановник – нар. арт. України, лауреат премії ім. М.За-ньковецької Лідія Кушкова («Орден Княгині Ольги» ІІІ ступеня (2009р.), головний диригент – Юрій Бєднік, балетмейстер-постановник – В’ячеслав Івлюшкін, заступник директора з художньо-постановочної частини – заслужений працівник культури Володимир Бобров, зав. трупою – Раїса Постолака. 

 Коріння успіху театру ім. Т.Шевченка – у народності нашого мистецтва. Притаманні музично-драматичному театру ліризм, глибина почуттів, музичність, щирий український гумор – все це допомагає людям залишити свої проблеми і поринути у світ театру. Наші комедії, драми, трагедії, оперети та казки вітчизняних і зарубіжних драматургів не залишать нікого байдужими.   
У театрі працюють високопрофесійні актори,  оркестр та балет. У складі трупи народні артисти України режисер-постановник Л.Кушкова, В.Крачковський, Г.Маслюк, М.Чернявський; заслужені артисти України Н.Тафі, Н.Ніколаєва, В.Бережницький, Л.Бєлінська, В.Гунькін, І.Медяник, Ж.Дмитренко, М.Постолака, В.Сушко, В.Мойсеєнко; провідні майстри сцени Л.Булдигіна, С.Дрожаков, О.Вербова, В.Головко, О.Радочинська, О.Петровська.
    
   Гастрольні маршрути шевченківців пролягли до міст таких міст: Бердянськ, Полтава, Нікополь, Кременчук, Комсомольск, Кіровоград, Одеса,  міста Криму. Восени 2013 року театр здійснив гастрольний тур по Тернопільській, Волинській та Рівненській областях.
    Театр відзначається нагородами на різноманітних  театральних фестивалях і конкурсах, таких як: "Мельпомена Таврії" (м.Херсон), "Січеславна" (м.Дніпропетровськ), "Данапріс" (м.Запоріжжя), «Лесині джерела» (м. Новоград-Волинський) та ін..
Репертуар театру досить різноманітний – від класики до казок для дітей. Багато років поспіль ідуть вистави «Наталка Полтавка» І.Котляревського, «Лісова пісня» Л.Українки, «Назар Стодоля» Т.Шевченка, «Украдене щастя» І.Франка, «Хазяїн» І.Карпенка-Карого, «Майська ніч» за М.Гоголем. Нещодавно вийшли вистави «Шельменко-денщик»Г.Квітки-Основ’яненка, «Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким, «За двома зайцями» М.Старицького. Серед музичних вистав оперети «Сільва» і «Маріца» І.Кальмана, «Тітонька Чарлі» О.Фельцмана. Зарубіжна драматургія представлена спектаклями «Безіменна зірка» М.Себастіана, «Вісім люблячих жінок» Р.Тома, «9 ночей» М.Вішнєка, «Милі дітки» Ф.Кампо та ін.. Вистави за творами сучасних драматургів: “Шалене кохання гетьмана» В.Веретенникова, «Бал» Л.Кушкової, «Діоген» Б.Рацера та В.Константинова, «Вечір» О.Дударева, «Ромео і Жасмин» О.Гавроша, «Заради любові» Р.Галушко та ін.. Не забуваємо і про юних глядачів. У репертуарі такі казки як «Коза-Дереза» Л.Кушкової, «Лускунчик» Е.Т.А. Гофмана, «По щучому велінню» М.Кропивницького,  «Білогорія – країна мрій».  С.Петрова.
    У 2013 році театр святкує свій 95-річний ювілей.

 

1  2

сторінки

 

 

 

 

Реклама в Интернете   |   Заказать создание сайта